Τετάρτη 1 Απριλίου 2009

ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΕΕΕ ΟΜΑΔΑΡΑ

Το κρητικό κοινό αγκάλιασε την Εθνική ομάδα και εκείνη ανταπέδωσε με τη σημαντική νίκη επί του Ισραήλ με 2-1, στο πλαίσιο του 2ου ομίλου. Το γκολ πέναλτι του Σαμαρά διέλυσε τα σύννεφα από την ισοφάριση του Γκολάν. MVP ο Σαλπιγγίδης, σκόρερ του πρώτου γκολ.
32o λεπτό: Γκολ για την Ελλάδα! Μετά από κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος έξω από την περιοχή κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!59ο λεπτό: Γκολ για το Ισραήλ! Η μπάλα στην περιοχή της Ελλάδας, ο Μπαρντά έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στον Γκολάν και κατέληξε στα δίχτυα του Χαλκιά.67ο λεπτό: Γκολ για την Εθνική! Ο Τοροσίδης κέρδισε καθαρό πέναλτι, ο Σαμαράς ανέλαβε την εκτέλεσή του και έκανε το 2-1 για την Ελλάδα!